ผู้เขียน หัวข้อ: Project ZM03 "Sacrifice"  (อ่าน 12360 ครั้ง)

ekakung

• โมเดลเลอร์เต็มขั้น
  • จนกว่าจะเป็นแค่เพียง.."ความทรงจำ"
    • เพียง … “ความทรงจำ”
Re: Project ZM03 "Sacrifice"
« ตอบกลับ #60 เมื่อ: ธันวาคม 02, 2015, 10:20:18 PM »
สีสันแบบนี้ขอจำจดไว้ใช้ในงานโมเดลตัวต่อไปในอนาคตนะครับชอบมาก^___^
dark Shadows sculpture

VitayaBas

• นักปั้นหน้าใหม่
« ตอบกลับ #61 เมื่อ: ธันวาคม 02, 2015, 10:49:56 PM »
สีสวยเป็นเอกลักษณ์ มากครับ ชอบรายละเอียดมากๆ

rusputin

• โมเดลเลอร์เต็มขั้น
« ตอบกลับ #62 เมื่อ: ธันวาคม 03, 2015, 01:42:05 AM »
งานสีเด่นชัดเจนในเนื้องานเลยครับ ชอบครับ

TEESERK

• นักปั้นหน้าใหม่
« ตอบกลับ #63 เมื่อ: ธันวาคม 04, 2015, 06:31:07 AM »
ยินดีด้วยครับ งานสีสวยแปลกตาดี และถ่ายรูปสวยมากๆเลย

ขอบคุณครับพี่ ลงสีเสร็จจริง ๆ เกือบสี่ทุ่ม ก็เริ่มถ่ายรูป ถ่ายเสร็จก็ห้าทุ่ม!!
โอย ตอนลดขนาดภาพ อัพภาพในคอมนี่บีบหัวใจมากครับ อิ อิ แต่ดีใจที่เสร็จทัน

ภาพแต่ละมุมนี่ถูกจัดสันมาเป้นอย่างดี คมชัดสุดๆ รายละเอียดบนตัว+กับสีได้ฟิลลิ่ง
ของชาวบาดาลสุดๆครับผม ชอบเลยๆ งานีน้คณะกรรมการหนักใจแน่นอน ^_^

ขอบคุณครับ ^ ^ เรื่องมุมภาพนี่ ขยับแล้วขยับอีกครับ เล็งมันเข้าไป (เวลาก็ไม่ค่อยมีแล้ว แต่เอาฟะ)

ยินดีด้วยครับท่ีสำเร็จทันเวลา! ดูดีเลยนะครับเนี่ย

ขอบคุณค้าบบบ ลุ้นตัวโก่่งเลยวันนั้น -*-

ชอบอะครับลงสีสวยชอบสีโทนๆนี้เลยครับแล้วงานก็มันส์มากๆลายละเอียดยิบๆไปหมดช่างมีเอกลักษ์คีบที่หลังนี่สวยเด่นมากๆครับเจ๋ง!

ขอบคุณครับ ^ ^ ผมลงสีตอนแรก โทนสว่าง ๆ แล้วงานมันดูอ่อนโยนเหลือเกิน -*-
เลยเพิ่มสีเข้ม ๆ เข้าไปครับ สะใจหน่อย

แปลกตาดีครับชอบครีบเป็นพิเศษ เพิ่งเห็นว่าที่ไหล่มีปากด้วย ลงสีจัดแสงถ่ายรูปสวยงามครับ

ขอบคุณครับ ^ ^ นั่งไล่สีตรงครีบสนุกเลยครับ

ลงสีสวยดีครับ ครีบหลังเด่นมาก ชอบๆ

ขอบคุณครับ ^ ^ ZM04 จัดด้วยเลยครับ รอชมเลย

สีสันแบบนี้ขอจำจดไว้ใช้ในงานโมเดลตัวต่อไปในอนาคตนะครับชอบมาก^___^

ขอบคุณครับ ^ ^ รอชมตัวต่อไปเลยครับ แหล่มแน่

สีสวยเป็นเอกลักษณ์ มากครับ ชอบรายละเอียดมากๆ

ขอบคุณครับ รอชมงานใหม่อยู่นะ ^ ^

งานสีเด่นชัดเจนในเนื้องานเลยครับ ชอบครับ

ขอบคุณครับ รอบหน้ามาร่วมสนุกกันครับ ^ ^
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: ธันวาคม 04, 2015, 06:34:47 AM โดย TEESERK »
Ahhhh, the great outdoors!

Kizinhinge

• เด็กฝึกงาน
  • *
pink michael jordan's air jordan future sale
« ตอบกลับ #64 เมื่อ: พฤศจิกายน 09, 2019, 12:09:17 PM »
If you're a prey of fraud click. The gumtree neighborhood team. We could not send your feedback. Please attempt again later! Award-winning protection protection at your fingertips. Model-new air jordan's the air jordan 6 chameleon consists as an entire new colorway of the legendary basketball sneaker, that can be planned to create custom jordans their introduction during nba all-star week-finish in new orleans, louisiana. Sporting a stealthy black leather prime which reveals an iridescent finish that shifts in colours in response to specific light situations, it s proposed that shimmering factor is accomplished when rubbed down, which was a excellent function that was obtainable on the air jordan 12 wings.
The defining purposeful design a part of the air jordan xvii product, that has been later replicated on the air jordan xxiii model, was the reinforced mid-sole which presented a sturdy and safe framework for the shoe. These were manufactured in four center top shades and three low-top colors. Among the authentic colorways are. Unique black / tennis shoes air jordans metallic silver. Unique vivid / college blue - black. Unique shiny / college pink - charcoal. Distinctive white / black metallic copper - recreation royal. The shoe was retro-ed in 2008 and 2016.
Colorway : white/cobalt-zen gray-cement grey. Release time : 08/01/2015. Colorway : black/militia inexperienced-gum yellow-infrared 23. Launch date : 09/19/2015. Colorway : black/true red. Discharge time : 09/26/2015. Colorway : black/gym red-white-anthracite. Launch day : 12/12/2015. Launch time : 06/04/2016. Colorway : evening navy/white-light gum jordan 11 midnight brown. Air jordan 11 retro minimal "cherry ".Launch time : 06/04/16. Colorway : white/varsity crimson-black. Air jordan eleven retro low "shutting ceremony ".
Essential safety information. Don't use you probably have a file of significant allergic reactions/allergic responses, or are delicate to lidocaine or gram-positive bacterial proteins applied to produce these jordan xi products. The safety of fine use whereas pregnant or nursing hasn't been studied. The safety for used in sufferers with extreme scarring or pigmentation problems has not been realized and may lead to extra scars or pigmentation difficulties which could be permanent. Unintentional shot right into a blood vessel might occur and, whereas unusual, may result in severe problems which may be permanent.
That top alleviated a problem in previous versions, the place actually the previous observe of introducing levels can produce drawback areas. "in past footwear, in the past when," hatfield included, "with a view to produce a boot stronger, we would need to include one other coating of something completely different and then that might develop a hotspot, correct? i mean, you possibly can feel it. The fall launch broke convention for the jordan manufacturer, which have been publishing mid-winter air jordan air considering that the aj xvi in march 2000. The variable, sock-like feel for which hatfield directed within the aj xx9 originated from trip web tunnels and correct panels of stronger and softer flex material.
Monk likner - kaws x jordan glass - air jordan 11 xi retro low 11oz mug - features wraparound prints - produced from ceramic - finest present for family friends. Iphone defensive state of affairs self-designed street style kaws x air jordan road guardian iphone x.Luxurious cool road type case for iphone 7 plus and 8 plus : supreme mobility with resilient customized safety - cowl skin acceptable for 5. 5" iphone 7 plus amp; 8 plus just blue/green.Happyshopdecoration dwelling decal wall murals 3d vinyl wallpaper stickers room ornament,30. 7 inches,ahoy their a boy.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal